Şartlar & Koşullar

Şarkını Gönder, Türkiye’ bulunan tüm dünyada yeni yetenekler bulmaya çalışan bağımsız bir etikettir ve bir 6Flow Records markasıdır. Amatör ve profesyonel müzik yapımcılarını, müzik tutkunlarının müzik yapımlarını Türkiye ve tüm dünyada bulunan 130 online müzik mağazası ve platformlarında yayınlanmasını, eser (albüm, parça)’nın dijital olarak lisanslanmasını ve telif haklarını koruması için faaliyet gösteren elektronik müzik yayıncısıdır. Evet, şarkını gönder ve 6flow Records çok yeni bir oluşum. Fakat Türkiye’de sektörün en eskilerinden ve öncülerindendir. 13 yıllık elektronik müzik yayıncılığı geçmişimiz bulunmaktadır. Vevo Türkiye’nin resmi yayıncısıdır. Ayrıca iTunes Almanya’nın da resmi yayıncısıdır.

Şarkını gönder, standart 3 adet yayın gönderim paketi sunmaktadır ve farklı gelir ortaklıkları mevcuttur. Satın almış olduğunuz paket şartlarına tabii olursunuz. Satış raporları platforma göre değişiklik göstermektedir ve günlük olarak olarak rapor gönderimi yapan platformlar haricinde doğru ve net satış raporları 3 aylık dilimler halinde gelmektedir.

Satış Raporu Dönemleri:
Q1 (Ocak, Şubat, Mart) Rapor Nisan Sonunda Gelmektedir.
Q2 (Nisan, Mayıs, Haziran) Rapor Temmuz Sonunda Gelmektedir.
Q3 (Temmuz, Ağustos, Eylül) Rapor Ekim Sonunda Gelmektedir.
Q4 (Ekim, Kasım, Aralık) Rapor Ocak Sonunda Gelmektedir.

Ödemeler rapor sonunda artistin satın almış olduğu paket dahilinde komisyon bedeli kesildikten sonra ödeme alt limiti olan 500tl ye ulaştığında artistin vermiş olduğu iban yada kripto cüzdanına yapılmaktadır. Ödeme alt limiti artistin istikrarı ve üretime devam etmesi için yapılan bir uygulamadır.

Satın alınmış olan paket iade süresi 3 gündür. 3 gün içerinde iade talebi oluşturulmayan ödemeler iade edilmemektedir. Satın almış oldukları paket 1 (Bir) yıl boyunca geçerliliğini koruyacaktır.

Satın alınan tüm paketlerin geçerlilik süresi 1 (Bir) yıldır.

Yayın ile birlikte uygulanan ISRC ve EAN kodu ücreti 1 defaya mahsustur. Yenileme ücreti yoktur ve ömür boyu geçerliliğini korur.

Takedown (albüm kaldırma) 250tl ücrete tabidir. Tüm platformlardan kaldırılması 3 ay bir süreyi bulabilmektedir.

Profesyonel pakette sunulan web sitesi hizmeti 1 yıl ile sınırlıdır. Domain ve Hosting yenileme masrafları artiste aittir.

Paketler ve İçerik

Reklam Paketinde;

  • Banner reklam paketinde, albümünüz için özel bir tasarım hazırlanmakta ve sosyal medyada reklamı yapılmaktadır.
  • Promo mail paketinde, dünyaca ünlü dj, programcı, artistler ile albümünü paylaşıyoruz ve çalıştıkları mecralarda yayınlanmasını sağlıyoruz. (Sadece elektronik müzik kategorisinde geçerlidir.)
  • Video reklam paketinde, albümünüz için tanıtım videosu hazırlıyoruz. Sosyal medya platformlarında bütçe dahilinde reklamını yayınlıyoruz.

Düzenleme (Mixing ve Mastering) Paketinde;

  • Düzenleme paketinde parçalarınızın yayın standartlarında yayınlanmasını istiyorsanız, mixin, mastering, yada ikisini birlikte satın alabilirsiniz. Satın aldıktan sonra artist yönetim panelinden  gerekli dosyaları upload etmeniz gerekmektedir.

Tasarım Paketinde;

  • Albüm kapak tasarımında, albümünüzün tarzına uygun olarak albüm kapağı tasarlıyoruz. Albüm kapağı satış mağazalarında dikkat çekici unsura sahiptir.
  • Sosyal medya tasarımında, sosyal medya hesaplarınız için profil ve kapak tasarımı tasarlıyoruz.
  • Web tasarım hizmetinde, .com alan adı ile artist web sitesi tasarlıyoruz. (Domain & Hosting Dahildir)

Track Parça Paketinde;

  • Tüm servisler paket olarak yada tekli olarak satışa sunulmuştur.
  • Parçalarınız için ISRC ve EAN kodu lisans ücretleri ve yayın masrafları için geçerlidir.